Alergolog w Opolu lek. med. Zbigniew Kurzyca, alergia, poradnia, astma, pediatra, alergolog, opole, alergie, poradnia alergologiczna, lekarz

Zaświadczenia dla lekarza POZ o leczeniu

Moi Drodzy Pacjenci !

Często pada pytanie w moim gabinecie na temat możliwości kontynuowania leczenia u lekarza POZ, po ustaleniu rozpoznania u specjalisty, także w ramach wizyty prywatnej.
W mojej Poradni każdy Pacjent po zakończonej wstępnej diagnostyce oraz w czasie wizyt kontrolnych zawsze otrzymuje pisemną informację, która jest jednocześnie informacją dla innych lekarzy, w tym lekarzy POZ o dalszym sposobie leczenia i wykonanych badaniach diagnostycznych. 

Jeśli chodzi o pacjentów przyjmowanych w ramach wizyty prywatnej, wyjaśniam, że stanowisko NFZ w tej sprawie jest następujące: lekarz POZ na podstawie dobrze udokumentowanego zaświadczenia od lekarza nie będącego lekarzem ubezpieczenia zdrowotnego ( LUZ) może kontynuować leczenie i zapisywać leki z odpowiednią refundacją.

Należy jednak pamiętać, że każdy lekarz, sam decyduje o sposobie leczenia swojego pacjenta i jakiekolwiek zaświadczenie, czy to wydane przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, czy w prywatnym gabinecie - może , ale nie musi być podstawą do kontynuowania terapii w sposób określony przez specjalistę. Oczywiście - podjęcie innych decyzji terapeutycznych wynika z "wolności" jaką daje nam wykonywanie zawodu w doborze metod diagnostycznych i podejmowanej terapii, nie zwalnia jednak z "odpowiedzialności" za podjęte decyzje. Każdy lekarz podejmuje je bardzo rozważnie mając na celu jedynie dobro pacjenta. Zdarza się, że lekarz POZ, mając nowe dane na temat stanu zdrowia swojego podopiecznego, musi podjąc odpowiednie decyzje w odpowienim czasie, być może inne niż te, ustalone wcześniej w gabinecie lekarza specjalisty. Proszę więc zachować wszelki rozsądek w negatywnej ocenie naszej współpracy (lekarz POZ-specjalista), a wszelkie wątpliwości wyjaśniać w gabinetach lekarskich, a nie forach internetowych :)))

 

Link do stanowiska NFZ w sprawie zaświadczeń od lekarzy nie będących LUZ 

 

 

ANKIETA

W tej chwili nie prowadzimy żadnej sondy
SPECJALISTYCZNA PRAKTYKA LEKARSKA Alergologia Dr Kurzyca, 45-759 Opole, ul. Wróblewskiego 38, tel. 077 474 68 54, 0508 239 009, rejestracja@poradnia-alergologiczna.pl
© 2006-2015