Alergolog w Opolu lek. med. Zbigniew Kurzyca, alergia, poradnia, astma, pediatra, alergolog, opole, alergie, poradnia alergologiczna, lekarz

Recepty


Otrzymanie recepty na zalecone leki - jest częścią wizyty lekarskiej. Każdy Pacjent otrzymuje receptę refundowaną na leki zgodnie z ubezpieczeniem, które sam posiada w kraju lub za granicą. Nie ma znaczenia, czy wizyta jest prywatna czy w ramach NFZ. Wypisanie recepty refundowanej osobie z UE możliwe jest jedynie w przypadku wizyty związanej z "nagłym zachorowaniem" i po okazaniu dokumentu ubezpieczenia (ważna Karta EKUZ)

Nowością w 2015 roku jest możliwość wypisania brakujących leków dla pacjentów NFZ "poza kolejką" bez umawiania się na konsultację. Są jednak warunki : nie może się to zdarzać częściej niż co 3 miesiące i pacjent musi być pod stałą kontrolą ( czyli zgłaszać się w ustalonych terminach wyznaczonych wizyt kontrolnych) 
Praktycznie: jeżeli w styczniu termin kolejnej wizyty ustaliłem po 10 miesiącach - pacjent może się zgłosić w kwietniu i sierpniu po przedłużenie leczenia. Jeśli jednak nie zgłosi się na wizytę kontrolną po 10 miesiącach - nie otrzyma recepty na leki, gdy przyjdzie w grudniu po kolejną receptę. NIE MA WYJĄTKÓW. Takie są przepisy i Pacjent musi się tak jak i my wszyscy do nich dostosować. Dotyczy to także Pacjentów leczonych prywatnie. Przedłużenie leków możliwe jest do czasu zalecanej wizyty kontrolnej! 

Proszę pamiętać o zasadach i przestrzeganiu reguł. 

 

ANKIETA

W tej chwili nie prowadzimy żadnej sondy
SPECJALISTYCZNA PRAKTYKA LEKARSKA Alergologia Dr Kurzyca, 45-759 Opole, ul. Wróblewskiego 38, tel. 077 474 68 54, 0508 239 009, rejestracja@poradnia-alergologiczna.pl
© 2006-2015