Alergolog w Opolu lek. med. Zbigniew Kurzyca, alergia, poradnia, astma, pediatra, alergolog, opole, alergie, poradnia alergologiczna, lekarz

Przychodzimy do Poradni i co dalej?

Po wejściu do poczekalni, siadamy sobie na wolnym krześle i oczekujemy na wezwanie do Gabinetu Lekarskiego lub Gabinetu Zabiegowego. Każdego Pacjenta zapraszamy imiennie wychodząc z gabinetu i wołając go po imieniu. Na drzwiach Gabinetu Lekarskiego wywieszona jest lista osób zarejestrowanych na wizyty na dany dzień. Nie obejmuje ona osób zapisanych na badania w gabinecie zabiegowym.
Na liście podana jest godzina, Imię, pierwsza litera nazwiska.
09.30 Krzysztof D.
09.45  Mateusz K.
10.00 Mariola N

Osoba którą poproszę do Gabinetu, jest odznaczona na liście jako przyjęta, po wykonaniu ewentualnie zaleconych badań, oraz wydaniu karty informacyjnej i recept kończących wizytę, zaznaczona na liście jako zakończona. 
           Przyjęta                             Zakończona
09.30     --->       Krzysztof D.    --->     X
09.45     --->       Mateusz K.   
                         

10.00     --->       Mariola N.                              
10.15                  Adam R.                                 
Na podstawie  listy można się więc zorientować, czy przyjęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem, czy występują opóźnienia. Nikt na wizytę nie wchodzi do mnie poza kolejką, dlatego pytania - kto jest ostatni w kolejce nie mają sensu.

Poza listą do gabinetu proszone są jedynie osoby do odczulania celem ustalenia dawki szczepionki, które przyjeżdżają co 4 tygodnie przez 5 kolejnych lat, by w ustalonych godzinach otrzymać kolejną dawkę szczepionki.

Podsumowując: po wejścu do poczekalni proszę sobie usiąść w dowolnym miejscu i oczekiwać na swój czas. Dziecku można przynieść zabawkę. Ze względów higienicznych - nie udostępniamy zabawek w poczekalni ( należało by je myć i dezynfekować po każdym kontakcie z dzieckiem) Jest telewizor, a dzięki licencyjnej umowie z MPLC Motion Picture Licensing Corporation - można zgodnie z prawem oglądać bajki, które cieszą się szczególną popularnością wśród dorosłych:) Jeżeli ktoś posiada płytę DVD z bajkami, których już nie potrzebuje, mile widziane wypożyczenie celem urozmaicenia repertuaru.
Badania w Gabinecie Zabiegowym odbywają się niezależnie od przyjęć lekarskich, często Pacjent umówiony jest na badania 30 lub 45 minut wcześniej, a dopiero po tym czasie ma ustalony termin u lekarza. Dzięki temu Pacjent przychodzi do mnie na wizytę po wykonaniu niezbędnych badań kontrolnych. 

Przychodząc do Poradni proszę sobie zaplanować 120 minut na wizytę specjalistyczną. Oczywiście, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wizyta będzie na czas i po 15-20 minutach będziecie Państwo mogli opuścić poradnię. Będzie idealnie dla wszystkich. Zdarza się jednak z przyczyn niezależnych (tam gdzie chodzi o zdrowie i życie zdarzają się często sytuacje których nie można z góry przewidzieć), że przyjęcie lub badania ulegają opóźnieniu.  Nie zdarzyło sie jednak praktycznie nigdy, by Pacjent nie wyszedł z Poradni po wizycie przed upływem 120 minut licząc od godziny planowego przyjęcia.
Jeżeli komukolwiek nie odpowiada taka ewentualność - zamiast się niepotrzebnie stresować, denerować, a czasem publicznie wyrażać swoją dezaprobatę, wprowadzając niemiłą atmosferę w poczekalni - bardzo proszę po prostu się nie rejestrować. Rejestracja jest dobrowolna, a są przecież inne Poradnie w mieście z których można skorzystać.
Proszę także mieć na uwadze, że w związku z wykonywanym zawodem - czasem zdarza się, że zgłosi sie pacjent nie zarejestrowany prosto z "ulicy" w stanie zagrożenia życia ( np. sila duszność) Moim obowiązkiem jest przyjąć go bez zwłoki, niezależenie od planowej listy przyjęć. Prawem nadrzędnym w każdej Poradni czy SOR( Szpitalnym Oddziale Ratunkowym) jest prawo, w którym ostatecznie to lekarz decyduje o kolejności przyjęć, ponieważ tylko on jest w stanie ocenić w danej chwili ewentualne zagrożenie życia lub zdrowia pacjenta. 

Drodzy Pacjenci, zawsze dokładam wszelkich starań, żeby przyjęcia były planowe, ponieważ opóźnienia to także wydłużony czas naszej pracy - Pań Pielęgniarek i mój. Opóźnienia są niekorzystne i stresujące dla każdej ze stron. Chyba mi uwierzycie, że nie jest to dla nas komfortowe, gdy kończymy pracę 1-2 godziny później niż jest to zaplanowane, tym bardziej, gdy zaplanowane jest 8 lub 10 godzin pracy w maksymalnej koncentracji i skupieniu. Dla mnie w każdym przypadku, nie czas jest priorytetem, lecz wysoka jakość i profesjonalizm. Proszę więc o wyrozumiałość:)
 

ANKIETA

W tej chwili nie prowadzimy żadnej sondy
SPECJALISTYCZNA PRAKTYKA LEKARSKA Alergologia Dr Kurzyca, 45-759 Opole, ul. Wróblewskiego 38, tel. 508 239 009, rejestracja@poradnia-alergologiczna.pl
© 2006-2015